این هتل در ساختمان تاریخی و خشتی معروف به زرگر یزدی احداث شده است. این ساختمان در دوره قاجاریه  بنا شده و در 250 سال پیش در اختیار خانواده ای به نام زرگر یزدی بوده است که از تاجران قدیم ایرانی در صنعت طلا و جواهرات بوده اند.

این هتل به عنوان اولین  و تنها هتل ایرانی است که موفق به کسب جایزه افتخار از سوی سازمان جهانی یونسکو و منتخب سی هتل برتر دنیا در سال 2012 اسپانیا گردیده است و همچنین دومین هتل در ایران می باشد که موفق به کسب گواهینامه کیفیت از موسسه SGSسوئیس شده است.

ساختمان این هتل که اولین هتل سنتی بزرگ در یزد می باشد از دو حیاط شامل حیاط اصلی و نارنجستان، یک بادگیر زیبا، تالار بزرگ، سرداب زیبا و فعال، هشتی، پشت بامی دیدنی و مشرف به بافت تاریخی یزد با چشم اندازی با نظیر و ... تشکیل شده است و هم اکنون به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده است.

هتل مهر با 23 اتاق و در مجموع 60 تخت پذیرای گردشگران می باشد همچنین حیاط مرکزی آن به عنوان رستوران سنتی مهر ارائه انواع غذاهای ایرانی و غیر ایرانی و قهوه خانه آمادگی برگزاری مراسم، جشن های عروسی، تولد و همچنین سمینارهای مختلف را دارد.

 تماس با ما

موقعیت مکانی:

هتل سنتی مهر در نزدیکی میدان تاریخی امیرچخماق، خیابان قیام و کنار بزرگترین مراکز خرید شهر یزد از جمله بازار زرگرها، بازار خان، بازار پنجعلی، بازار شاهزاده فاضل و... قرار دارد.  با چند دقیقه قدم زدن می توانید به تمامی این مراکز دسترسی پیدا کنید.  


شماره تماس:

تلفن: 03536227400

فکس:03536227400

مشاهده آدرس بر روی نقشه